Sieć WhatsApp

8615824687445

Jaka jest waga jednego metra szyny Profil S18?

May 20, 2026 Zostaw wiadomość

Jaka jest waga jednego metra szyny Profil S18?

 

Standardowa masa nominalna na metrSzyna profilowa S18jest dokładnie18.30kilogramy na metr bieżący. Ten jednolity ciężar-na- metr kolei miejskiej S18 gwarantuje, że konstrukcja gąsienicowa może z powodzeniem obsługiwać lekki- i-tabor przemysłowy bez ryzyka przedwczesnego odchylenia w dół.

 

18kg Light Steel Rail

 

Precyzyjny rozkład masy na całej powierzchni93,00 mmwysokość i82,00 mmszerokość podstawy gwarantuje płynne rozłożenie naporów pionowych pochodzących od przemysłowych wagonów kopalnianych lub lekkich podnośników na całej trasie infrastruktury. Każdy metr liniowy jest walcowany w ramach zautomatyzowanej kontroli, aby zagwarantować, że żadne odchylenia w gęstości wewnętrznej lub odchylenia od profilu nie zagrożą stałej obliczonej masie podczas wydłużonego okresu użytkowania.

 

Przewaga wagowa szyny DIN S18

 

Szyna DIN S18 to europejski standardowy profil szyny lekkiej oznaczony zgodnie z normą DIN 5901. Jego kluczowa przewaga w zakresie masy wynika bezpośrednio z wydajności konstrukcyjnej, optymalizującej stosunek ciężaru własnego do nośności-w przypadku-lekkich zastosowań przemysłowych.

 

1. Zoptymalizowana wydajność materiałowa dla lekkich ładunków

 

Profile S18 rail


Profil S18 zapewnia dokładną masę nominalną 18,30 kg/m, dzięki czemu jest znacznie lżejszy niż standardowe ciężkie profile torowe lub szyny dźwigowe. W transporcie lekkim, torach polowych i kopalniach podziemnych użycie cięższego profilu (takiego jak S24 lub S30) powoduje niepotrzebne koszty materiałów i ciężar własny, nie zapewniając funkcjonalnych korzyści konstrukcyjnych.

 

2. Zmniejszone obciążenie konstrukcyjne w systemach podwyższonych


W torach jezdnych suwnic, suwnicach do transportu materiałów lub w zautomatyzowanych systemach magazynowania i wyszukiwania (ASRS) ciężar własny-szyny działa jak ciągły ciężar własny na nośnych dźwigarach stalowych lub betonowych kolumnach. Niska masa liniowa szyny S18 zmniejsza całkowite obciążenie własne, co pozwala na lżejsze i tańsze-projektowanie infrastruktury pomocniczej.

 

3. Niższe koszty logistyki i instalacji


Niższa waga na metr ma bezpośredni wpływ na łańcuch dostaw i-wskaźniki obsługi na miejscu:

Wolumen ładunku: W ramach jednej przesyłki można przewieźć więcej metrów bieżących szyny w ramach standardowych limitów wagi ciężarówki lub kontenera.

Obsługa ręczna: przy ciężarze 18,30 kg/m segmenty o standardowej długości można pozycjonować i wyrównywać przy użyciu lżejszego sprzętu lub pracy ręcznej w ograniczonych przestrzeniach, takich jak tunele lub kopalnie, co przyspiesza czas instalacji.

 

Porównanie wymiarowe

 

Poniższa tabela pokazuje, jak profil S18 ogranicza-masę przekroju poprzecznego w porównaniu z nieco cięższymi alternatywami w tej samej klasie standardowej, minimalizując zużycie stali przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnej geometrii.

 

S18 light rails

 

Profil szyny Waga (kg/m) Wysokość (mm) Szerokość podstawy (mm) Szerokość główki (mm) Grubość wstęgi (mm)
DIN S14 14.00 80.0 70.0 38.0 9.0
DIN S18 18.30 93.0 82.0 43.0 10.0
DIN S20 19.80 100.0 82.0 44.0 10.0
DIN S24 24.43 115.0 90.0 53.0 10.0

 

Jaki jest maksymalny dopuszczalny nacisk na oś szyny DIN S18?

 

Maksymalne dopuszczalne obciążenie osi pojazduSzyna DIN S18 (18,30 kg/m)jest zazwyczaj oceniany pomiędzy3,5 do 5,0 ton metrycznych na ośdo standardowych-torów wąskotorowych i lekkich torów przemysłowych, pracujących przy niskich prędkościach (poniżej 25 km/h).

 

W statycznych, wyspecjalizowanych środowiskach podnoszenia, takich jak zautomatyzowane systemy magazynowe (ASRS) lub lekkie dźwigi warsztatowe, maksymalne obciążenie konstrukcyjne koła można obliczyć na podstawie podstawy toru nośnego, ale bezpieczna zdolność operacyjna zależy od kilku zmiennych.

 

Zmienne czynniki wpływające na rzeczywistą-światową ładowność

 

1. Rozstaw podkładów/podpór

 

Nośność ciągła-profilu o masie 18,30 kg/m zależy w dużym stopniu od ugięcia konstrukcji.

 

Profile S18 rail

 

  • Wąskie odstępy:Rozmieszczenie podkładów lub wsporników w odstępach od 500 mm do 600 mm maksymalizuje stabilność, umożliwiając systemowi bezpieczne dotarcie do górnego progu5,0 ton na oś.

 

  • Szerokie odstępy:Rozstaw przekraczający 750 mm ogranicza dopuszczalny nacisk na oś do3,5 tony lub mniejaby zapobiec odkształceniom pionowym i przyspieszonemu zużyciu wstęgi pod obciążeniem.

 

2. Prędkość operacyjna (współczynnik obciążenia dynamicznego)


Dynamiczne siły uderzenia zwiększają naprężenia wywierane na główkę szyny:

 

 

  • Logistyka-niskoprędkościowa (< 10 km/h):Minimalne uderzenie dynamiczne umożliwia szynie obsługę pełnego obciążenia.

 

  • Wyższe prędkości (15–25 km/h):Wymaga zmniejszenia-maksymalnego dopuszczalnego nacisku na oś o 15–20%, aby skompensować miejscowe naprężenia udarowe na złączach szyn.

 

3. Wybór gatunku stali


Wybór składu materiału zmienia granicę plastyczności przy skoncentrowanych obciążeniach tocznych:

 

application of s18 rail

 

 

  • Gatunki standardowe (np. R200):Nadaje się do standardowego transportu lekkiego i niższych progów obciążeniowych.

 

EN 13674-4: Specyfikacje gatunku stali R200
Kategoria nieruchomości Parametr / Element Wartość / wymaganie (EN 13674-4)
Skład chemiczny (%) Węgiel (C) 0.40 – 0.60
Mangan (Mn) 0.60 – 1.20
Krzem (Si) 0.15 – 0.40
Fosfor (P) Mniejsza lub równa 0,035
Siarka (S) Mniejsza lub równa 0,035
Właściwości mechaniczne Wytrzymałość na rozciąganie (Rm) Większe lub równe 680 MPa
Wydłużenie (A) Większy lub równy 14%
Twardość powierzchni roboczej Większe lub równe 200 HBW

 

  • Wysokie-stopnie zużycia (np. R260):Charakteryzuje się wytrzymałością na rozciąganie większą lub równą 880 MPa i wyższą twardością powierzchni (260–300 HBW). Zapewnia to znacznie większą odporność na odkształcenia plastyczne przy maksymalnych obciążeniach kół.

 

EN 13674-4: Specyfikacje gatunku stali R260
Skład chemiczny (%) Węgiel (C) 0.62 – 0.80
Mangan (Mn) 0.70 – 1.20
Krzem (Si) 0.15 – 0.58
Fosfor (P) Mniejsza lub równa 0,025
Siarka (S) Mniejsza lub równa 0,025
Chrom (Cr) Mniejsza lub równa 0,15
Właściwości mechaniczne Wytrzymałość na rozciąganie (Rm Większe lub równe 880 MPa
Wydłużenie (A) Większy lub równy 10%
Twardość powierzchni roboczej 260 – 300 HBW

 

Często zadawane pytania

 

  • Co sprawia, że ​​waga europejskiej kolei miejskiej S18 jest idealna dla kopalń podziemnych?

 

Nominalna waga 18,30 kg/m zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy sztywnością konstrukcyjną a ręczną obsługą. Umożliwia załogom górniczym szybkie podnoszenie i przedłużanie pętli torowych w wąskich korytarzach kopalni bez konieczności stosowania ciężkich zmechanizowanych dźwigów podnoszących.

 

  • Czy szyna DIN S18 ma te same parametry co ciężkie tory kolejowe?


Nie, jest on specjalnie produkowany zgodnie z parametrami kolei lekkiej określonymi w normie DIN 5901. Tory transportu ciężkiego podlegają odrębnym wytycznym normy europejskiej EN 13674-1, które uwzględniają zupełnie inne wymagania dotyczące wymiarów i nośności.

 

  • Jakie standardowe długości są zwykle dostarczane dla szyn lekkich DIN 5901?


Profile te są zwykle dostarczane w długościach magazynowych 6 metrów, 8 metrów lub 10 metrów. Niestandardowe długości można precyzyjnie-przycinać bezpośrednio na linii produkcyjnej, aby dopasować je do wydruków konkretnego projektu, co ogranicza konieczność ręcznego cięcia i przygotowywania połączeń podczas instalacji w terenie.

 

  • Czy szyna stalowa kolejowa S18 może wytrzymać metody spawania termitowego na miejscu pracy?


Tak, specyficzny skład węgla-manganu zapewnia doskonałą spawalność w terenie. Można go z powodzeniem łączyć za pomocą standardowego spawania termitowego lub ręcznych metod łuku elektrycznego, pod warunkiem, że zostaną zastosowane odpowiednie etapy-nagrzewania wstępnego, aby zachować jednolitą twardość materiału.

 

  • Jakie szczególne właściwości mechaniczne zapobiegają zużyciu szyn stalowych DIN 5901 S18?


Właściwości materiału szyny S18 zapewniają wytrzymałość na rozciąganie od 680 do 880 MPa wraz z optymalną twardością powierzchni. Ten specyficzny układ metalurgiczny skutecznie jest odporny na szybkie wżery powierzchniowe, zmęczenie toczne i zużycie ścierne w trudnych warunkach przemysłowych.

 

Uzyskaj wycenę w ciągu 24 godzin

 

Skontaktuj się z GNEE RAILaby otrzymać kompleksowe konsultacje techniczne, spersonalizowane plany produkcyjne i szczegółową wycenę handlową dostosowaną specjalnie do wymagań dotyczących układu toru. Nasz zespół inżynierów zapewnia szczegółowe plany wymiarowe, dokumentację arkuszy danych certyfikacji materiałów i zoptymalizowane planowanie logistyczne. Możesz łatwo skontaktować się z nami, aby otrzymać wycenę projektu i otrzymać pełne wsparcie techniczne, aby zapewnić, że Twoje systemy kolei lekkiej będą działać z maksymalnym bezpieczeństwem i wydajnością.